Galeri

Kanser Önlenebilir! 4 Şubat Dünya Kanser Günü

4 Şub

Dedemi akciğer kanseri olmasından dolayı bir ara kanser ile ilgili o kadar çok araştırma yaptım ki ama her yerde okuduğum tek bir şey vardı o da “erken teşhis hayat kurtarır.” Gerçekten de öyleydi erken teşhis hayat kurtarıyordu. Benim dedem de akciğer kanseri yüzünden ve erken teşhis edilemediğinden vefat etti. Bugün “4 Şubat Dünya Kanser Günü”  ve hassas olduğum bu kanser hastalığının erken teşhis edildiğinde önlenebileceğini ben öğrendim ve sizinlede paylaşmak istedim.

Kansersiz bir dünya için Dünya Kanser Bildirgesi’ni hemen imzalayın. 

kanser günü
4 Şubat “Dünya Kanser Günü”
Her yıl 4 Şubat Dünya Kanser gününde Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü (UICC) ve ortak kuruluşların birlikte yürüttüğü, her yıl milyonlarca ölüme neden olan ve pek çoğu önlenebilir olan bir hastalığı karşı toplumsal bilinci artırmak amacıyla tüm dünyada kampanyalar düzenlenmektedir.

Kansere karşı artık her zamankinden daha uyumlu ve koordineli bir mücadeleye ihtiyaç vardır. Biz Dünya Kanser Günü’nde sizlere kanserle mücadele etmek ve bu konuda mesajları yaymak için daha da büyük bir platform sunarak rol oynayabileceğimizi düşünüyoruz.

Birleşmiş Milletler Örgütü,”Bulaşıcı olmayan Hastalıklara Karşı” alınacak tedbirleri, Dünya’da bu hastalıklara karşı bir eylem geliştirilmesini 19-20 Eylül 2011 tarihlerinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda gündeme almış, çok sayıda toplantı da düzenlenerek konu en üst düzeyde ele alınmıştır. Bulaşıcı hastalıklara karşı dünya’nın son 100 yılda gösterdiği başarıdan sonra, sanayileşme, beklenen yaşam süresinin değişmesi, yaşam tarzının değişmesi gibi nedenlerle günümüzde tüm dünya’daki ölümlerin %60’ına Kanser, Diyabet, Obezite ve Kronik solunum yolu hastalıkları neden olmaktadır. Bunlara diğer kronik hastalıklarda eklenirse sorunun boyutları daha da büyümektedir. Ancak kritik olan konu, bu 4 hastalığında önlenebilir nedenler olan Tütün, Beslenme Alışkanlıkları, Fiziksel Aktivite ve Alkol gibi ortak nedenleri olmasıdır. Bu nedenle kanser karşı “Birlikten Kuvvet Doğar” yaklaşımı ile hep birlikte faaliyet göstermeliyiz.

Bilgi almak, kişisel risk faktörlerini ortadan kaldırmak veya çabalarımıza destek vermek için bu web sitesinde gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. Bütün bunlar hayat kurtarıcıdır!

Dünya Kanser Bildirgesini İmzalamak için hemen tıklayınız.

birlikten kuvvet doğar imzalamak için hemen tıkla.
 Kaynak: http://www.turkkanser.org/

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: